Nasz zespół


dr Marcin Wrona

Ukończył z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Starszy asystent w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, ul. Karowa 2. Otworzył przewód doktorski z zakresu monitorowania kardiotokograficznego płodów. Posiada certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz certyfikat badań kolposkopowych szyjki macicy. Specjalizuje się w prenatalnej diagnostyce ultrasonograficznej, w tym w diagnostyce ciąż mnogich. Współautor publikacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Posiada uprawnienia do zakładania implantu antykoncepcyjnego Implanon oraz wkładki wewnątrzmacicznej GyneFix.

Znajomość języków obcych: angielski

dr Katarzyna Jalinik

Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Starszy asystent w Klinice Ginekologii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Warszawie. Ukończyła studia doktoranckie dotyczące chemioterapii w leczeniu raka jajnika. Uczestnik kursów i szkoleń z zakresu ginekologii onkologicznej oraz zastosowania ultrasonografii w położnictwie i ginekologii w Polsce, Anglii, Niemczech i Włoszech, w tym szkolenia w The Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine, King`s College Hospital w Londynie. Posiada certyfikaty badań USG The Fetal Medicine Foundation, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz certyfikat badań kolposkopowych szyjki macicy. Współautor wielu publikacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Posiada uprawnienia do zakładania implantu antykoncepcyjnego Implanon.

Znajomość języków obcych: angielski, niemiecki, rosyjski

Przyjmuje:

wtorek: 16:30 - 22:00

dr Paweł Świetlicki

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie 1994r. Posiada II stopień specjalizacji z ginekologii i położnictwa. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jana Bożego w Lublinie oraz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie przy ulicy Bursztynowej 2.

Obecnie współpracuje również ze Szpitalem Medicover.

Odbył liczne kursy i szkolenia m.in.:

 • "Diagnostyka Ultrasonograficzna w Położnictwie i Ginekologii - Kurs dla zaawansowanych"
 • Szkolenie z zakresu cytodiagnostyki szyjki macicy, Łódź 2000 r.
 • "Hot Topics In Fetal Medicine - theoretical course for the Certificate of Competence in Ultrasound Examination, Londyn 2005 r.
 • FMF Advances Course, Londyn 2015r.

Posiada następujące certyfikaty umiejętności:

 • Certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
 • Certyfikat Polsko - Niemieckiej Szkoły Endoskopii i Ultrasonografii Położniczo - Ginekologicznej
 • Certyfikat FMF Fundacji Medycyny Płodowej w Londynie (Fetal Medicine Foundation)
 • Certyfikat Podstawowego Badania Serca Płodu Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego
 • Specjalizuje się w badaniach ultrasonograficznych ginekologicznych, położniczych oraz dopplerowskich ciąży, monitorowaniu czynności serca płodu, ciążach mnogich.
 • Zajmuje się prowadzeniem ciąży, leczeniem torbieli jajników, mięśniaków macicy, endometriozy, zespółu policystycznych jajników (PCOS), nadżerek szyjki macicy, niepłodności, zaburzeń miesiączkowania, antykoncepcją.
 • W 2013 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie o "Nagrodę im. A. Respondka Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego" za diagnostykę ultrasonograficzną wad serca.
 • Został uhonorowany tytułem "Lekarz Przyjacielem Kobiety" nadanym przez czytelniczki miesięcznika "Twój STYL" za troskę o zdrowie kobiet, upowszechnianie profilaktyki raka piersi i innych chorób.

Przyjmuje:

czwartek: 13:00 - 15:30

dr Marek Neuberg

Jest lekarzem specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa z 35-letnim stażem zawodowym. Posiada stopień naukowy doktora nauk medycznych.

Specjalizuje się w medycynie rozrodu, ultrasonografii, w wykonywaniu zaawansowanych operacji laparoskopowych i histeroskopowych, profilaktyce raka szyjki macicy, badaniach kolposkopowych. Wykonuje wszystkie procedury laparoskopowe, histeroskopowe i kolposkopowe rekomendowane we współczesnej ginekologii.

W swojej drodze zawodowej był nauczycielem akademickim w Akademii Medycznej we Wrocławiu, pełnił funkcję ordynatora oddziałów ginekologiczno-położniczych: w nowo wybudowanym Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu, w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, w Szpitalu Powiatowym w Białogardzie, w SP ZOZ w Wyszkowie. Pełnił również funkcje dyrektora medycznego w szpitalach w Rawiczu i Białogardzie. W dniu 1 lutego 2018 roku, objął stanowisko Ordynatora Oddziału Ginekologiczno- Położniczego Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu.

Jest członkiem The European Society for Gynaecological Endoscopy oraz The European Federation for Colposcopy and Pathology of the Lower Genital Tract. Posiada Certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz The Fetal Medicine Foundation / FMF/ do wykonywania badań ultrasonograficznych w ciąży.

Przyjmuje:

sobota: 9:00 - 16:00

dr Jakub Kociuba

Studia medyczne ukończył na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z wynikiem bardzo dobrym.

Na co dzień pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie.

Dyżuruje również w Izbie Przyjęć oraz Bloku Porodowym Kliniki Położnictwa i Perinatologii SPDSK WUM przy ul. Żwirki i Wigury oraz w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie.

Główne obszary zainteresowań to diagnostyka ultrasonograficzna w położnictwie i ginekologii, opieka nad ciążą fizjologiczną i powikłaną, endokrynologia ginekologiczna. Posiada certyfikat FMF uprawniający do wykonywania badań USG I trymestru oraz testu PAPPA, oceny ultrasonograficznej szyjki macicy oraz badań dopplerowskich. Jest w trakcie zdobywania certyfikatu sekcji USG PTGP. Wykonuje badania USG w każdym trymestrze ciąży, w tym badania referencyjne, USG ginekologiczne, udziela porad antykoncepcyjnych, okołomenopauzalnych oraz dotyczących niepowodzeń położniczych.

Regularnie uczestniczy w kursach i konferencjach z zakresu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, atologii ciąży, ginekologii oraz endokrynologii ginekologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i położników oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii (ISUOG).

dr Rafał Karwowski

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Na rezydenturę z położnictwa i ginekologii dostał się z 2 wynikiem w województwie mazowieckim. Członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Posiada certyfikat USG - FMF (Fetal Medicine Foundation) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Wykonuje badania USG, prowadzi ciążę i wykonuje pełną diagnostykę ginekologiczną.

Aktualnie pracuje w Szpitalu św. Anny w Piasecznie orazw Klinice Położnictwa i Perinatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

dr Anna Młynarczyk

Specjalista ginekologii i położnictwa.

Ukończyła Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Doświadczenie zdobywała w Klinice Medycyny Matczyno -Płodowej i Ginekologii SPSK nr 1 PUM w Policach oraz Oddziale Ginekologiczno Położniczym Szpitala Solec w Warszawie. Zajmuję się prowadzeniem ciąży oraz prewencją i leczeniem chorób ginekologicznych.

Posiada certyfikat FMF służący ocenie ryzyka trisomii w I trymestrze ciąży. W pracy kieruję się zasadami etyki lekarskiej. Dokłada wszelkich starań, aby wizyta ginekologiczna przebiegła w nieskrępowanej, komfortowej atmosferze.

dr Katarzyna Suchta

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pracuje w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej.

Zajmuje się diagnostyką ginekologiczno-endokrynologiczną i położniczą.
Prowadzi ciąże. Wykonuje USG ginekologiczne oraz USG ciąży (oprócz USG referencyjnych).

W obszarze jej zawodowych zainteresowań w szczególności znajdują się:

 • zespół policystycznych jajników
 • zaburzenia cyklu miesiączkowego
 • niepłodność partnerska
 • problemy ze współżyciem (np. bolesne współżycie)
 • seksuologia
 • aspekty psychologiczne chorób ginekologicznych i ginekologiczno-endokrynologicznych
 • wulwodynia (bolesność sromu)

Ukończyła warsztaty dt. bólu sromu / wulwodynii organizowane we współpracy z dr Ewą Baszak-Radomańską (ginekologiem-położnikiem, seksuologiem) pod patronatem prof. Marka Jantosa (Australia) i jest lekarzem specjalizującym się w rozpoznawaniu i leczeniu wulwodynii w województwie mazowieckim. (https://www.wulwodyniazapytajlekarza.pl/gdzie-szukac-pomocy)

Obecnie w trakcie szkolenia z seksuologii w ramach Szkoły Terapii Seksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz.
Przyjmuje także pacjentki anglojęzyczne i francuskojęzyczne.

mgr Aleksandra Olejniczak

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas pracy z kobietami, w celu osiągnięcia najbardziej optymalnych efektów terapii, łączy wiedzę z zakresu fizjoterapii oraz położnictwa. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu dolegliwości bólowych układu mięśniowo- powięziowego, które najczęściej manifestują się w postaci bólu kręgosłupa, głowy i stawów obwodowych.

Ukończyła liczne kursy i szkolenia z dziedziny fizjoterapii. W pracy z pacjentami korzysta m.in. z Terapii CranioSacralnej według dr Upledgera, Kinesiology Taping według dr Kenzo Kase, masażu tkanek głębokich oraz metody CRAFTA.

Każda wizyta to indywidualne, holistyczne podejście do pacjenta i praca nad osiągnięciem wspólnego celu, jakim jest wyeliminowanie dolegliwości bólowych i/lub poprawa funkcjonowania układu ruchu.

Jej zawodowe motto to niesienie profesjonalnej pomocy kobietom na różnych etapach ich życia.

mgr Aleksandra Tybuś

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie kierunku Położnictwo.

Doświadczenie zawodowe zdobywała także w Ginekologiczno – Położniczym Szpitalu klinicznym w Poznaniu przy ul. Polnej 33. W czasie studiów aktywnie pracująca w Studenckim Kole Naukowym Położnych oraz w Fundacji Dobre Ręce Polskich Położnych. Ponadto uczestniczka i organizatorka konferencji naukowych.

Aktualnie odbywa kurs z monitorowania dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu. Podczas wizyt sprawuję opiekę nad kobietą w ciąży o przebiegu fizjologicznym. Z dużym zaangażowaniem edukuje i wspiera przyszłych rodziców przygotowując ich do nowej roli.

W pracy kieruje się dewizą aby swoje pacjentki, traktować tak jak sama chciałby być potraktowana.

mgr Aleksandra Tybuś

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku dietetyka. Doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez odbycie licznych praktyk w warszawskich placówkach medycznych i dydaktycznych, m.in. w Centralnym Szpitalu Klinicznym Banacha, Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz Instytucie Żywności i Żywienia. W czasie studiów magisterskich była aktywnym członkiem Koła Naukowego Immunologii przy Zakładzie Biochemii i Żywienia WUM. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę poprzez udział w licznych konferencjach oraz warsztatach naukowych z zakresu dietetyki i medycyny.

Specjalizuje się w żywieniu kobiet, zarówno starających się o ciążę, ciężarnych i karmiących, jak i będących w wieku okołomenopauzalnym.

Szczególnym zainteresowaniem darzy dietetyczne wspomaganie leczenia niepłodności. Program żywieniowy dostosowuje indywidualnie do potrzeb i celów pacjenta. Poprzez odpowiednio zaplanowaną edukację sprawia, że dieta nie jest trudnym do realizacji wyrzeczeniem.

dr Maja Świetlicka

Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiedzę i umiejętności z zakresu ginekologii i położnictwa uzupełnia rozwojem z zakresu psychologii - ukończyła studia na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Warszawskiem,ze specjalizacją z zakresu psychoterapii. Jest także absolwentką 2-letniej Szkoły Terapii Seksualnej pod patronatem merytorycznym Centrum Terapii Lew-Starowicz.

W roku 2018 uzyskała specjalizację z ginekologii i położnictwa, obecnie jest w trakcie specjalizacji z seksuologii. Przez trzy pierwsze lata pracy największe doświadczenie zwłaszcza z zakresu położnictwa zdobywała w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Inflancka", potem zaś w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.

Swoje kompetencje rozszerzała również w trakcie staży za granicą (Leicester Royal Infirmary).

Posiada Certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Skutecznie i z delikatnością przełamuje obawy Pacjentek przeżywających trudności z akceptacją badania ginekologicznego, w tym kobiet z pochwicą oraz zaburzeniami bólowymi w obrębie narządów płciowych.

dr Rafał Zadykowicz

Na co dzień pracuje w Klinice Położnictwa i Perinatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury – w oddziale o III stopniu referencyjności wybudowanego w 2015 r. Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Zajmuje się prowadzeniem ciąży, wykonuje cięcia cesarskie, pracuje na oddziale patologii ciąży oraz pełni dyżury na bloku porodowym i izbie przyjęć.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w 6 europejskich klinikach, w tym m.in. w ośrodku medycyny prenatalnej w Szwajcarii, klinice położniczej w Kopenhadze oraz uniwersyteckich klinikach leczenia niepłodności (m.in. w Belgii). Staż z zakresu ginekologii realizuje w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów.

Główne obszary zainteresowań stanowią opieka nad ciążą fizjologiczną i powikłaną oraz diagnostyka i leczenie niepłodności.

Jest wykładowcą akademickim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz prowadzi zajęcia w szkole rodzenia. Kompetencje poszerza uczestnicząc w międzynarodowych kursach i konferencjach z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii ginekologicznej, dzięki czemu opiekę nad pacjentkami prowadzi zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną. Autor i współautor licznych publikacji naukowych, w tym m.in. dotyczących małopłytkowości w ciąży oraz szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).


Zdjęcie brzucha ciężarnej z przyłożonymi stetoskopami